Strona startowa Aktualności PODSUMOWANIE ROKU 2013

PODSUMOWANIE ROKU 2013


Pierwszy tydzień Nowego Roku już prawie za nami, więc najwyższy czas przedstawić w skrócie subiektywny przegląd najważniejszych wydarzeń w życiu Klubu SAMURAJ Konin w roku 2013. Szczegółowe opisy każdego wydarzenia znajdziecie w archiwalnych aktualnościach na naszej stronie i profilu FB.

Styczeń – chigatsu 一月
Rok rozpoczęliśmy tradycyjnie występem na 21 Finale WOŚP dnia 13. stycznia. Wraz z Orkiestrą graliśmy w Ferio w Starym Mieście k/Konina oraz w Galerii Nad Jeziorem w Koninie na Zatorzu. Siema!!
Następnie w styczniu ogłoszone zostały nominacje w XXX Plebiscycie Przeglądu Konińskiego na Sportowca 2012. W elicie sportowców konińskich znaleźli się zawodnicy naszego klubu za swoje osiągnięcia sportowe w 2012r.:
Marika Piotrowska - za osiągnięcie 1. miejsca w konkurencji "Fighting Ju-Jitsu" w kat. kobiet open - Otwarte Mistrzostwa Polski IMAF w Sztukach Walki
Rafał Andrzejczak - za osiągnięcie 2. miejsca w konkurencji "Fighting Ju-Jitsu" w kat. mężczyzn +19 lat do 75 kg - Otwarte Mistrzostwa Polski IMAF w Sztukach Walki.

Luty – nigatsu 二月
W dniu 11.02.2013r. przeprowadziliśmy egzaminy w dodatkowym terminie. Swoje egzaminy złożyli i zdali:
Dominik Długołencki – 10 KYU
Szymon Kwiatkowski – 10 KYU
Szymon Piotrowski – 3 KYU.

Marzec - sangatsu 三月
2.03.2013r. odbył się w Toruniu III Kongres IMAF Polska. Nasz klub jest oficjalnym członkiem Międzynarodowej Federacji Sztuk Walki – IMAF Polska. Delegowani z ramienia Klubu SAMURAJ Konin byli: Adam Borkowski (Prezes Zarządu Klubu i członek Komisji Rewizyjnej IMAF Polska) oraz Przemysław Kaczmarek (Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Klubu). 
Kolejne ważne wydarzenie miało miejsce w dniu 4.03.2013r w KDK w Konine. W Sportowym Zakończeniu Roku 2012 nasi zawodnicy: Marika Piotrowska i Rafał Andrzejczak otrzymali listy gratulacyjne od prezydenta naszego miasta.
16.03.2013r. zaliczyliśmy pierwszy ważny wyjazd w roku do Świebodzina na II Seminarium „Świebodzińskich” Sztuk i Sportów Walki. Szkoliliśmy się z zakresu m.in. ju-jitsu, bjj, judo, karate, taekwondo i ninjitsu (kto był na pewno pamięta, jaka była najważniejsza technika seminarium ;)
W dniu 21.03.2013r. w DK "Oskard" zapadła najważniejsza dla nas w tym roku informacja - Marika Piotrowska zajęła III miejsce w XXX Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Regionu Konińskiego organizowanego przez "Wydawnictwo Przegląd Koniński" !! Do tej pory jesteśmy niezmiernie szczęśliwi i dumni.

Kwiecień – shigatsu 四月
06.04.2013r. odbyły się II Powiatowe Mistrzostwa w Judo w Tuliszkowie. Skromna reprezentacja klubu zdobyła n/w lokaty:
Dawid Kwiatkowski - III miejsce w kat. 2003/2004, 43kg
Tymon Salzman - VII miejsce w kat. 2005/2006, 23kg.
Były to pierwsze starty chłopaków w zawodach, radzili sobie nieźle – gratulacje i oby tak dalej!!

Maj – gogatsu 五月
Kolejny wyjazd - 1.05.2013r. na Konsultacje Sztuk Walki Wiktorowo 2013. Malownicze okolice nad Jeziorem Ostowieckim na Kujawach i zajęcia z zakresu karate, samoobrony i ju-jitsu, głównie pod zawody IMAF Polska.
25.05.2013r. obchodziliśmy w Koninie 35-lecie ju-jitsu na ziemiach konińskich oraz 45-lece treningów i działalności na polu sztuk walki naszego mistrza soke Wojciecha Malczaka. Żadne słowa nigdy nie będą na tyle dobre, żeby podziękować za wszystko naszemu mistrzowi!
W ramach obchodów odbyły się Konsultacje Krajowe Ju-Jitsu współorganizowane wraz z Polską Akademią Ju Jitsu, Konińskim Centrum Ju Jitsu oraz Klubem Sportów Walki BUSHIDO. Przyciągnęły one jak zwykle wielu adeptów ju-jitsu z Konina oraz okolic. W programie ju-jitsu, aikido, kobudo oraz samoobrona. Poza częścią szkoleniową warto nadmienić, że do odznaczonych członków, działaczy i sympatyków klubu SAMURAJ Konin dołączyli asystenci mistrza: Marika Piotrowska i Tomek Siwko. Obydwoje zostali odznaczeni Honorową Brązową Odznaką PAJJ. Natomiast sensei Adam Borkowski wraz z sensei'ami Michałem Radziemskim i Sylwestrem Żarczyńskim otrzymali Honorową Złotą Odznakę PAJJ. Na uwagę zasługuje również fakt, iż przez Zarząd Polskiej Akademii Ju-Jitsu nominowany na Koordynatora Środkowej Polski został nasz przyjaciel mistrz Michał Radziemski - lider klubu BUSHIDO. GRATULACJE MIYAKE !!

Czerwiec – rokugatsu 六月
Najważniejsze sportowe wydarzenie w kraju miało miejsce w Słupsku 1.06.2013r. - OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI IMAF W SZTUKACH WALKI. Udany dwudniowy wyjazd pod względem sportowym, ale również towarzyskim (m.in. tradycyjna wyprawa do Ustki).
Wyniki zawodników:
Marika Piotrowska i Szymon Piotrowski - II miejsce w konkurencji KATA JU-JITSU PARAMI w kat. +15lat
Szymon Piotrowski - III miejsce w konkurencji JU-JITSU MIXED KUMITE w kat. junior -85kg
Jakub Tralewski - III miejsce w konkurencji JU-JITSU MIXED KUMITE w kat. junior +65kg
Adam Borkowski i Michał Radziemski - III miejsce w konkurencji KATA JU-JITSU PARAMI w kat. +19lat
Adam Borkowski - II miejsce w konkurencji JU-JITSU MIXED KUMITE w kat. senior +85kg
W dniach 14 i 17.06 w dojo Samuraja odbyły się egzaminy klubowe. Egzaminy zdali:
Dominik Długołencki – 9 KYU
Szymon Kwiatkowski – 9 KYU
Jakub Tralewski – 5 KYU
Jacek Michalski – 3 KYU
23.06.2013r. wystąpiliśmy na stadionie Sparty Konin z pokazem ju-jitsu. Nasz pokaz rozpoczął Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Konina, który rozegrany został w ramach obchodów Dni Konina.

Lipiec – shichigatsu 七月
Obóz Ju-Jitsu w Pobierowie zorganizowany w dniach 03.07-17.07.2013r. przez kadrę drużyny „DŻU-DŻU” w składzie sensei Omada i sensei Miyake (z niemałym wsparciem psychologiczno – technicznym w składzie sempai’ek Izushi i Andzisan, a także breloczka drużyny Antka i maskotki Brunka). Super pogoda, fajne dzieciaki i miło, choć pracowicie spędzone chwile. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, kadrze obozu oraz wszystkim gościom przybyłym na obóz. Już teraz zapraszamy na następny obóz !!

Sierpień – hachigatsu 八月
W wakacje nie próżnowaliśmy, mimo napiętego grafiku urlopowo-wakacyjnego udało się spotkać kilka razy w dojo Samuraja i poćwiczyć w letnim, ale bojowym klimacie.
Ponadto w dniu 15.08 odbyło się zgrupowanie mistrzów i instruktorów PAJJ w Sierakowie koło Poznania. Może i nic nowego, ale szkoleń i kolejnych godzin na macie nigdy za wiele.
Pod koniec wakacji – 30.08 nastąpiła oficjalna inauguracja sezonu 2013/2014, oczywiście praktycznie bo niezłym wyciskiem na dojo.

Wrzesień – kugatsu 九月
Mimo obowiązków służbowych sensei Adama udało się zorganizować w dniu 14.09 pokaz w trakcie targów Edukacyjnych – Galeria nad Jeziorem w Koninie wraz z KCJJ i BUSHIDO. Arigato wszystkim zainteresowanym za pomoc!!

Październik – jūgatsu 十月
W dniach 19-20.10.2013r. w malowniczej miejscowości Alba Iulia w Rumunii odbyły się Otwarte Mistrzostwa Europy Międzynarodowej Federacji Sztuk Walki IMAF – Europa.
Konińscy zawodnicy startowali w dwóch rozegranych na zawodach konkurencjach Ju-Jitsu:
zespołowej "Kata Ju-Jitsu Parami / Duo System", w której zajęli odpowiednio:
Adam Borkowski i Michał Radziemski - II miejsce w kat. senior
Mikołaj Mili i Wojciech Wasylkowicz - II miejsce w kat. junior
oraz indywidualnie w konkurencji „Sport Ju-Jitsu”:
Michał Radziemski - II miejsce w kat. senior +80kg
Wojciech Wasylkowicz - IV miejsce w kat. junior +60kg
Adam Borkowski - V-VI miejsce w kat. senior +80kg
Mikołaj Mili - V-VI miejsce w kat. junior +60kg
Po raz kolejny gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerom naszej kadry. Dziękujemy za niezapomniane chwile, także poza areną zawodów :)

Grudzień – jūnigatsu 十二月
5-6.12.2013r. odbyły się Mistrzostwa Ziemi Konińskiej w Ju-Jitsu Grappling. Kolejna współorganizacja imprezy wraz z zaprzyjaźnionymi klubami ju-jitsu z Konina. Gospodarzami zawodów były w tym roku 2 kluby - dzieci walczyły w tradycyjnym dojo KCJJ, a w drugim dniu zawodów starszych zawodników gościło nasze dojo.
Wyniki zawodników Klubu SAMURAJ Konin:
Tymon Salzman - I miejsce w kat. chłopcy młodsi
Tomasz Siwko - I miejsce w kat. +90kg
Jacek Michalski - I miejsce w kat. -80kg
Rafał Andrzejczak - II miejsce w kat. -80kg
Przemysław Kaczmarek - II miejsce w kat. 80-90kg
Franciszek Dymek - III miejsce w kat. 35-40kg
Szymon Piotrowski - III miejsce w kat. +90kg
Dawid Kwiatkowski - IV miejsce w kat. 40-45kg
16 i 18.12 przeprowadziliśmy ostatnie w tym roku egzaminy na wyższe stopnie wtajemniczenia ju-jitsu. Egzaminy pomyślnie zaliczyli:
Tymon Salzman – 10 KYU
Hubert Czechowski – 10 KYU
Dawid Kwiatkowski – 8 KYU
Paeł Malinowski – 7 KYU
Krzysztof Przybylski – 7 KYU
Franciszek Dymek – 5 KYU
Szymon Piotrowski – 2 KYU
GRATULACJE CHŁOPAKI!!
20.12.2013r. oficjalnym treningiem, a w jego trakcie nominacjami i tradycyjnymi stacyjkami zamknęliśmy rok 2013. W trakcie pożegnania roku „100 lat” z okazji 40-ych urodzin śpiewaliśmy Jackowi. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO !!

Z tej okazji w ramach podsumowania życzymy wszystkim zawodnikom klubu SAMURAJ, rodzicom i sympatykom klubu samych sukcesów w 2014 roku – kolejnych pasów, medali na zawodach, udziału w szkoleniach oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym !!