Strona startowa Aktualności ME IMAF RUMUNIA 2013

ME IMAF RUMUNIA 2013


W dniach 19-20.10.2013r. w malowniczej miejscowości Alba Iulia w Rumunii odbyły się Otwarte Mistrzostwa Europy Międzynarodowej Federacji Sztuk Walki IMAF – Europa.
Zawody rozegrano w wielu konkurencjach i stylach walki - karate, ju-jitsu, kobudo i sport kenjutsu oraz wszystkich kategoriach wiekowych – od dzieci do seniorów.
Kadra IMAF Polska, składająca się z 45 zawodników z 10 klubów członkowskich federacji, którzy to prawo startu w ME wywalczyli w rozegranych 01.06.2013 w Słupsku Otwartych Mistrzostwach Polski IMAF w Sztukach Walki, zmierzyli się w Rumunii z reprezentantami 8 państw członkowskich IMAF – Europa m.in. z Niemiec, Szwecji, Belgii, Rumunii, Bośni i Hercegowiny. Według organizatora do zawodów zgłoszono blisko 350 zawodników.

Wśród z nich znalazło się 4 zawodników z Konina - Adam Borkowski, Michał Radziemski, Mikołaj Mili, Wojciech Wasylkowicz, związanych na co dzień z klubami Ju-Jitsu: Klub Sportów Walki BUSHIDO (treningi w szkole w Żychlinie), Uczniowski Klub Sportowy SAMURAJ Konin oraz Konińskie Centrum Ju-Jitsu, którego liderem jest mistrz Wojciech Malczak, świętujący w br. jubileusz 45-lecia działalności na polu propagowania sztuk walki w Koninie i całej Polsce.
Konińscy zawodnicy startowali w dwóch rozegranych na zawodach konkurencjach Ju-Jitsu:
zespołowej "Kata Ju-Jitsu Parami / Duo System", w której zajęli odpowiednio:
Adam Borkowski i Michał Radziemski - II miejsce w kat. senior
Mikołaj Mili i Wojciech Wasylkowicz - II miejsce w kat. junior
oraz indywidualnie w konkurencji „Sport Ju-Jitsu”:
Michał Radziemski - II miejsce w kat. senior +80kg
Wojciech Wasylkowicz - IV miejsce w kat. junior +60kg
Adam Borkowski - V-VI miejsce w kat. senior +80kg
Mikołaj Mili - V-VI miejsce w kat. junior +60kg

Podsumowując warto wskazać, że zawodnicy kadry IMAF Polska (najliczniejszej po gospodarzach) stanęli na stopniach podium mistrzostw aż 54 razy, przywożąc do kraju 22 złote medale, 20 srebrnych oraz 12 brązowych medali.
WSZYSTKIM ZAWODNIKOM I TRENEROM SERDECZNIE GRATULUJEMY WYNIKÓW, DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNIE SPĘDZONE MIŁE CHWILE, TAKŻE POZA ARENĄ ZAWODÓW :)
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WŁADZOM IMAF POLSKA ZA ŚWIETNĄ ORGANIZACJĘ WYJAZDU I UMOŻLIWIENIE STARTÓW KONIŃSKIM ZAWODNIKOM.
DOMO ARIGATO !!


Więcej info: IMAF POLSKA